Przedtreningówki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą robić sobie przerwy od treningów. Dzięki takim suplementom można wspomóc swój organizm i przygotować go do dalszych ćwiczeń.
Sportowcy, którym zależy na możliwie jak najlepszych wynikach, nie zawsze chcą odpuścić trening, aby zregenerować organizm i pozwolić mu odpocząć. Z pomocą jednak przychodzą specjalne suplementy, tak zwane przedtreningówki.
Co to są przedtreningówki?
Przedtreningówki to potoczne określenie suplementacji przedtreningowej. Innymi słowy, to odżywki, które zawierają składniki mające na celu pobudzić organizm i dodać siły do wykonywania kolejnych treningów. Specjaliści wskazują, aby stosować przedtreningówki przed ćwiczeniami, dzięki czemu zwiększy się nasza wydolność oraz wytrzymałość. Jeśli mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, możemy też samodzielnie wybierać składniki i mieszać je. Niektórzy sportowcy wolą jednak korzystać z gotowych mieszanek. Można skorzystać z przedtreningówek jeśli intensywnie ćwiczymy, chcemy zbudować dobrej jakości masę mięśniową albo też efektywniej spalić tkankę tłuszczową.
Jak działają przedtreningówki?
Przedtreningówki zaczynają działać już po około kilkunastu minut od przyjęcia. Po tym czasie można zauważyć pierwsze, fizyczne objawy – takie jak na przykład pobudzenie, zwiększona motywacja, lepsza koncentracja i tym podobne. Wpływa to na naszą efektywność jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń.
W kolejnej fazie przedtreningówka przyczynia się do zwiększenia średnicy naczyń krwionośnych. Pozwala na stymulowanie pracy układu krążenia oraz lepsze transportowanie do serca zarówno tlenu, jak i składników odżywczych. W ten sposób polepsza się również nasza wydolność.
Planując rozpoczęcie suplementacji przedtreningowej warto dokładnie zapoznać się z ofertą produktów dostępnych na rynku, a następnie dokonać zakupu na stronie lub w sklepie sprawdzonego, bezpiecznego producenta. Takim właśnie jest sklep internetowy Fabryka Supli, gdzie znajdziemy przedtreningówki oraz bogatą ofertę innych suplementów diety najwyżej jakości, bezpiecznych dla nas i naszego zdrowia.
Rodzaje przedtreningówek
Przedtreningówki można właściwie podzielić na trzy rodzaje. Po pierwsze, są to suplementy klasyczne, czyli takie, z których korzystają sportowcy niemający problemów zdrowotnych. Pobudzają organizm do działania i motywują nas do ćwiczeń.
Drugim rodzajem są przedtreningówki pompujące (boostery azotowe). Te mają za zadanie poprawiać pracę pompy mięśniowej oraz stymulować produkcję tlenku azotu. Tego typu przedtreningówki nie mają w składzie teofiliny, efedryny ani nawet kofeiny.
Trzecim i ostatnim rodzajem są suplementy wytrzymałościowe. W tym wypadku korzystają z nich przede wszystkim osoby uprawiające sporty siłowe, szczególnie ci, którzy mają styczność z taką aktywnością już od dłuższego czasu. Ich celem jest w głównej mierze poprawienie kondycji fizycznej.
Skład przedtreningówek
W składzie przedtreningówek znajdziemy między innymi kofeinę (zamiennie z guaraną), beta-alaninę, kreatynę, taurynę i witaminy z grupy B. Głównie są to składniki naturalne. Mają one za zadanie wzmocnić organizm i przygotować go do dalszych treningów. Mowa tutaj szczególnie o sytuacjach, kiedy nie mamy sił na kolejne ćwiczenia, czujemy się wypompowani. Skład przedtreningówek pobudza organizm do działania i daje – potocznie mówiąc – pozytywną energię do działa.
Czy warto stosować przedtreningówki?
Zdania na temat tego czy warto stosować przedtreningówki są podzielone. Osoby, które jednak zdecydowały się je przyjąć, przyznają, że powodują one bezpośrednie efekty. Sportowcy czują zdecydowanie większą motywację, jeśli chodzi o treningi i chętniej przystępują do ćwiczeń. Suplementy tego typu zaczynają działać niemal natychmiastowo i faktycznie działają. Jeśli więc czujemy się zmęczeni i brakuje nam chęci do treningów, przedtreningówki z całą pewnością będą dobrym rozwiązaniem.
Skutki uboczne przedtreningówek
Przedtreningówki są stosunkowo bezpieczne. W niektórych przypadkach może wystąpić ból głowy, bezsenność albo poczucie niepokoju. Zanotowano też pojawienie się biegunki, zaburzeń żołądkowych, nudności, skurczy oraz tak zwanych „mroczków” przed oczami. Warto jednak pamiętać, że każdy człowiek inaczej reaguje na przyjęte suplementy. Skutki uboczne nie pojawiają się u wszystkich.
Nie należy jednak stosować przedtreningówek jeśli mamy problem z układem krwionośnym albo sercowo-naczyniowym.