Jak pozbyć się zimy z lakieru auta? Podpowiadamy!

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Pierwsze mycie auta po zimie jest bardzo istotne. Zimowe zabrudzenia, szczególnie jeśli długo utrzymują się na aucie, mogą stać się przyczyną korozji. Pielęgnacja samochodu wiosną powinna być zatem bardzo dokładna – trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać, jak zrobić to skutecznie.

Jak pozbyć się zimy z lakieru auta? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu kierowców. W końcu wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, zatem trzeba wreszcie zabrać się za odświeżenie i pielęgnację auta, które po zimie z pewnością nie wygląda dobrze – pewnie wciąż na poszczególnych elementach zalega brud, sól drogowa i inne środki chemiczne rozsypywane zimą na drogach. Należy pamiętać, że gdy tego typu zabrudzenia długo znajdują się na samochodzie, mogą przyczynić się do niszczenia różnych jego części, mogą stać się przyczyną korozji.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwsze mycie samochodu po zimie i jego późniejsze zabezpieczenie nie może być wykonane po macoszemu – trzeba się do tego przyłożyć, nie pomijając żadnego koniecznego kroku. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane przy aucie po długiej zimie muszą być niezwykle dokładne.

Kosmetyki do tworzyw sztucznych

Pielęgnacja auta po zimie – co robić krok po kroku

MYCIE WSTĘPNE

Dokładne umycie samochodu po zimie jest niezwykle ważne. Aby skutecznie pozbyć się wszystkich zabrudzeń, w pierwszej kolejności należy wykonać mycie wstępne. W tym celu doskonale sprawdzą się zasadowe piany aktywne – to produkt mocny, który zmiękcza i rozpuszcza brud drogowy, dzięki czemu podczas właściwego mycia łatwo schodzi on z karoserii. Pianę należy dokładnie rozprowadzić po całym aucie, nie zapominając o miejscach trudno dostępnych. Należy zmyć ją wtedy, gdy przestanie być puszysta i zacznie sama spływać z auta. Produkty popularne wybierane przez klientów, dostępne na stronie Show Car Shine, to: Adbl traffic film remover, shiny garaże citrus pre wash oil, bilt hamber touch less.

MYCIE WŁAŚCIWE

Dopiero po myciu wstępnym można przejść do właściwego mycia samochodu. W tym celu bardzo dobry okaże się szampon kwasowy (zasadowa piana aktywna lepiej rozpuszcza tłuste zabrudzenia, zaś szampon kwasowy znacznie skuteczniej usuwa osady po twardej wodzie). Myjąc auto ręcznie, należy zaopatrzyć się w rękawice z mikrofibry dobrej jakości, które nie tylko skutecznie czyszczą, ale też są bezpieczne dla lakieru. Trzeba ponadto pamiętać o częstym płukaniu rękawic, aby nie zostawiać na lakierze brudnych zacieków. Popularne produkty to: carpro des cale, Adbl tangy shampoo, cleantech tech cleaner.

DEKONTAMINACJA LAKIERU

Po umyciu samochodu i spłukaniu z karoserii szamponu samochodowego często pozostają na lakierze nieestetyczne zacieki, które trudne usunąć podczas tradycyjnego czyszczenia. Dlatego następnym krokiem powinna być dokładna dekontaminacja lakieru, czyli nic innego jak chemiczno-mechaniczny proces usuwania osadów i zabrudzeń. W tym celu świetnie sprawdzi się tar and glue remover oraz deironizer, czyli specjalny środek do usuwania zanieczyszczeń metalicznych. Deironizer można nakładać na dowolną powierzchnię, gdzie widoczne są zanieczyszczenia drobinami metalu. Popularne produkty to: bilt hamber korrosol, Adbl vampire liquid, fxprotect iron remover, Gyeon iron.

Po użyciu powyższych produktów konieczne jest ponowne dokładne umycie auta profesjonalnym szamponem samochodowym, który skutecznie usunie pozostałości po środkach czyszczących i same zabrudzenia. Następnie pozostaje już tylko dokładne osuszenie samochodu.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji opon

ZABEZPIECZENIE LAKIERU

Po dokładnym umyci samochodu, gdy wszystkie zabrudzenia zostaną już usunięte, trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu lakieru przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. W tym celu doskonale sprawdzi się wosk samochodowy. Można zdecydować się na wosk samochodowy naturalny (daje efekt tłustości lakieru, auto wygląda, jakby było oblane olejem – kolor lakieru jest głęboki, a refleksy subtelne) lub wosk samochodowy syntetyczny (bardziej trwały, zapewnia mocny lustrzany połysk lakieru).

Natomiast ten, kto chce postawić na trwalszą ochronę lakieru, powinien zdecydować się na powłokę ochronną (ceramiczną, kwarcową, grafenową). Powłoka ma właściwości hydrofobowe, antykorozyjne, chroni lakier przed płowieniem oraz zabezpiecza go przed mikro zarysowaniami.

Jak zatem widać, pierwsze mycie auta po zimie i późniejsze zabezpieczenie jego elementów to kwestie niezwykle istotne. Zimowa zabrudzenia potrafią być bardzo uporczywe i trudno zmywalne, zatem aby mieć pewność, że auto zostało dokładnie wyczyszczone i dobrze zabezpieczone, nie można pominąć żadnego z powyższych kroków. Ciesz się czystym autem na wiosnę!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień