Kredyt hipoteczny Warszawa – jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny w Warszawie umożliwia spełnienie marzenia o własnym domu lub mieszkaniu. W stolicy nieruchomości są drogie, więc niewielu stać, aby kupić lokal za gotówkę. Jakie są warunki uzyskania kredytu mieszkaniowego w Warszawie? Czy warto się o niego starać w czasie pandemii?

Kredyt hipoteczny w Warszawie pomaga wielu ludziom kupić własne wymarzone miejsce na świecie. W stolicy rynek nieruchomości ma się świetnie, nawet mimo trwającej pandemii. W pierwszych miesiącach jej trwania popyt na kredyty hipoteczne w Warszawie spadł, jednak sytuacja szybko wróciła do normy. Ceny nieruchomości, mimo prognoz, wcale nie spadły – wręcz przeciwnie. To świadczy tylko o tym, że Polakom naprawdę bardzo zależy na usamodzielnieniu się.

Warunki uzyskania kredytu mieszkaniowego Warszawa przez pandemię stały się bardziej restrykcyjne – banki zwiększyły wymagany minimalny wkład własny, co więcej, przestały akceptować dochody z umów o dzieło, umów zlecenie, a nawet z własnej działalności gospodarczej, jeśli należy ona do sektora bezpośrednio zagrożonego przez koronawirusa, jak np. gastronomia, turystyka czy branża beauty. Z biegiem czasu banki zaczęły wracać do warunków kredytowych sprzed pandemii, jednak w dalszym ciągu uzyskanie kredytu może dla wielu okazać się problematyczne.

Doradca kredytowy Warszawa

Kredyt mieszkaniowy w Warszawie może spędzać sen z powiek, dlatego wszelkie formalności z nim związane warto powierzyć profesjonalistom, którzy pomogą nie tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową, ale także przebrnąć przez całą męczącą i długotrwałą procedurę. To jest znaczne ułatwienie!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt hipoteczny w Warszawie?

Otóż aby móc cieszą się pozytywną decyzją kredytową, należy:

1) zgromadzić wkład własny na poziomie minimum 10% wartości nieruchomości, którą chcemy kupić. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że niektóre banki akceptują minimalny wkład własny na poziomie 20%. Co więcej, im większy wkład własny posiadamy, tym na lepszą ofertę kredytową możemy liczyć;
2) posiadać dobrą historię kredytową;
3) pozbyć się wszelkich zaległości podatkowych;
4) postarać się o dobrą pracę (najkorzystniejsza jest umowa o pracę) i zarobki pozwalające na comiesięczne spłacanie raty kredytowej. Ważne jest udokumentowanie wysokości zarobków z ostatnich kilku miesięcy (liczba miesięcy zależy od rodzaju zatrudnienia);
5) mieć mniej niż 75 lat w momencie spłaty kredytu.

Kredyt mieszkaniowy w Warszawie

Kredyt mieszkaniowy w Warszawie w czasie koronawirusa – brać czy nie brać?

Warto wiedzieć, że kredyty mieszkaniowe w Warszawie są obecnie tanie – to zdecydowanie przekonuje ludzi do starania się o nie. W trakcie trwania pandemii Rada Polityki Pieniężnej już kilka razy obniżyła stopy procentowe, co więcej większość banków oferuje kredyty bez prowizji za całkowitą spłatę w dowolnej chwili w okresie kredytowania oraz bez prowizji wstępnej za udzielenie zobowiązania. Zatem można uznać, że oferty kredytowe są korzystne dla kredytobiorców. Co więcej, zauważalna jest stabilizacja na rynku kredytów hipotecznych.

Jednak nie należy zapominać, że sytuacja gospodarcza w kraju nadal jest niepewna, wiele branż działa na skraju upadku, ludzie tracą pracę, a ich sytuacja finansowa i przyszłość zawodowa nie malują się w jasnych barwach. Dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o kredycie, dokładnie przeanalizować domowe finanse – trzeba być pewnym, że w najbliższych miesiącach nie będzie problemu ze spłatą kredytowych rat.

Każdy samodzielnie musi ocenić, czy jest sens nadal odkładać decyzję o zakupie własnego mieszkania/domu, skoro tak naprawdę nie wiadomo, kiedy pandemia na dobre się skończy. Ludzie już przywykli do życia w nowej rzeczywistości, nawet nie zauważając ograniczeń.
Trzeba jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny w Warszawie spłaca się nawet kilkadziesiąt lat, dlatego decyzja o jego zaciągnięciu nie możne być pochopna – trzeba wszystko na spokojnie przeanalizować, uwzględniając prognozy przyszłej sytuacji życiowej.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Wojciech
    • 8 sierpnia 2021
    Odpowiedz

    Ja byłem sceptycznie nastawiony do doradztwa kredytowego -wydawało mi się to zawsze naciąganiem na dodatkowe koszty, przecież co może być trudnego w złożeniu dokumentów o kredyt. Teraz sam staram się o kredyt hipoteczny i gdyby żona nie uparła się na doradcę to chyba nigdy byśmy nie wyszli z tych wszystkich procedur, abstrakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień